Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lacuna Coil - Historie

8. 1. 2008

Historie

Gothic-metalové seskupení Lacuna Coil patří mezi nejoriginálnější představitele italské hudební scény.

V říjnu 1997 začínají natáčet v hannoverském studiu Woodhouse premiérové EP. O měsíc později s úspěchem absolvovali i koncertní premiéru. Během ní se ale začaly projevovat první neshody, které zapříčinily odchod kytaristy a bubeníka.

Počátkem r. 1998 se sestava rozrůstá o Cristiana Miglioreho (kytara) a Cristiana Mozzatiho (bicí).

V částečně pozměněném obsazení natáčí Lacuna Coil v říjnu téhož roku debutové album "In A Reverie". Chvíli před velkým koncertem v Miláně přichází na post druhého kytaristy Marco 'Maus' Biazzi.

Po dalších vystoupeních v rámci mnohých evropských festivalů (Metal Mania v Polsku, Dynamo Open Air v Holandsku) se vrací do domovského Milána, aby se po boku hvězd jako Metallica nebo Monster Magnet představili na dalším významném festivale God´s Of Metal. V lednu nasledujícího roku je Lacuna Coil opět ve studiu, kde připravuje EP "Halflife", na pulty se dostalo v březnu.

Po úspěšném koncertě v milánském Pala Aquatica, kde vystoupili před 2500 nadšenými fanoušky, si dávají od koncertování na chvíli oddech a soustředí se na říjnové natáčení alba "Unleashed Memories", obsahujícího 9 nových skladeb a přepracovaný starší song "Senzafine". Nový materiál měl premiéru v prosinci na koncertě v Mexico City.

V lednu tohoto roku absolvovali další společné evropske turné s Theatre Of Tragedy a Beseech, v březnu pro změnu vyráží na fesťák Metal Odyssey Tour 2001 ve společnosti Dimmu Borgir, In Flames, Nevermore a Susperia. V květnu absolvovali další úspešnou sérii koncertů po rodné Itálii, v rámci které potešili fanoušky ve městech Treviso, Řím, Rimini, Prato a Pinarella di Cervia. Potom se představili jako součast největšího evropskeho gothic/dark wave festivalu Wave Gotik Treffen v Lipsku.

v roce 2002 vydávají, během dvou měsíců, další kousek "Comalies". Toto album je považováno za dosavadní vrchol jejich tvorby.

Zatím poslední deska 'Karmacode' vyšla na jaře 2006. Nedočkáme se zde sice žádného překvapení, ale i přesto je album zajímavé a rozhodně stojí za nejedno vyslechnutí...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář